5. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 41 eddig: 50 ennyiből: 60

Téma: Falazás, vakolás, szigetelés, csomópontok.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Köszi!
    A cég munkáját láttam valakinél, nagyon precízen dolgoztak. Remélem itt is az lesz

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Elkezdtük a szigetelést. Grafit reflex 20cm, körbekenve 3 "gombóccal" ragasztva majd ejot h4eco dübel + ejot str tárcsa. Mapei mapether ragasztót használunk.

Lenne egy kérdésem. Az ácsok nem az én elképzelésem szerint rakták a kutyaól tetején a szigetelést. Mennyivel lehet rosszabb így?
    Rockwool deltarock 15cm szarufa között+ 9cm bachl tecta pur szarufa felett+ kiszellőztetés +osb +dörken delta trela +prefa lemezborítás lett volna az eredeti, de ők úgy tették, hogy: Rockwool deltarock 15cm szarufa között + dörken delta ventN + kiszellőztetés 3cm vagy 5cm +bachl tecta pur + osb + delta trela + prefa lemez.

A két szigetelés között van a kiszellőztetés, így az nem folytonos. Szerintem ez így nem jó, de lehet, hogy ez csak az én véleményem, mert ha nem folytonos a szigetelés, akkor az nem ér annyit.

Regisztráció:
    2011.12.13.
    Összes hozzászólás
    28

Standard

Szerintem, ha a két szigetelés között van 3-5 cm,ahol a -15 fokos levegő jár télen, akkor a külső szigetelés olyan, mintha nem is lenne. :-(

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Nem az ácsok döntik ám el a rétegrendet! Hívjál még most egy építés ellenőrt ( elfelejtettem mi a szaki pontos titulusa ).
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Elkezdtük a szigetelést. Grafit reflex 20cm, körbekenve 3 "gombóccal" ragasztva majd ejot h4eco dübel + ejot str tárcsa. Mapei mapether ragasztót használunk.

Lenne egy kérdésem. Az ácsok nem az én elképzelésem szerint rakták a kutyaól tetején a szigetelést. Mennyivel lehet rosszabb így?
    Rockwool deltarock 15cm szarufa között+ 9cm bachl tecta pur szarufa felett+ kiszellőztetés +osb +dörken delta trela +prefa lemezborítás lett volna az eredeti, de ők úgy tették, hogy: Rockwool deltarock 15cm szarufa között + dörken delta ventN + kiszellőztetés 3cm vagy 5cm +bachl tecta pur + osb + delta trela + prefa lemez.

A két szigetelés között van a kiszellőztetés, így az nem folytonos. Szerintem ez így nem jó, de lehet, hogy ez csak az én véleményem, mert ha nem folytonos a szigetelés, akkor az nem ér annyit.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

A kivitelező részéről a Felelős Műszaki Vezető (FMV vagy barátok közt FeMű) feladata a terveknek és a szakmai előírásoknak a betartatása.
    Neked meg lehet Műszaki Ellenőröd (MűEll), akit te fizetsz, így ő a te érdekeidet képviseli. Egy ilyen esetben pl. simán visszabontatja velük.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Igen igen, de az a helyzet, hogy a műszaki ellenőröm szerint nincs ezzel baj, azért is kérdeztem, hogy magáról a megoldásról kinek mi a véleménye?
    Nekem úgy tűnik, hogy nem annyira jó, tehát a szigetelés között nem kéne lennie átszellőztetésnek.

- - - Updated - - -

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Adamo_sx Mutasd a hozzászólást
    Szerintem, ha a két szigetelés között van 3-5 cm,ahol a -15 fokos levegő jár télen, akkor a külső szigetelés olyan, mintha nem is lenne. :-(
    Naezaz

Regisztráció:
    2015.09.13.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Igen igen, de az a helyzet, hogy a műszaki ellenőröm szerint nincs ezzel baj, azért is kérdeztem, hogy magáról a megoldásról kinek mi a véleménye?
    Ettől még mondhatod azt, hogy te ragaszkodsz a tervekben leírt rétegrendhez, ha előzetes konzultáció és a hozzájárulásod nélkül történt a változtatás. Ne feledd, hogy te fizeted a révészt.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Igen akkor jeleztem, hogy nem így van a terven és nem így kéne, de ezt mondta így kell a kiszellőzés miatt és konzultált a műszaki ellenőrömmel is.
    Na holnap kiderül ki mit is mondott pontosan. Holnap az építésszel is beszélek.

Regisztráció:
    2015.04.06.
    Összes hozzászólás
    6

Standard

Kiszellozes miatt? Nem a hoszigetelesnek kell kiszelloznie, hanem a tetofedesnek. Szerintem csinaltatsd ujra a terv szerint, nalam is lattad, hogy milyen galibat okoz, hogy a kivitelezok onkenyesen ertelmezik a rajzokat, ha meg gond van akkor rafogjak, hogy nem lattak, hulye az epitesz stb. Az a legjobb ha rajz szerint megcsinaltatod, es ha kesobb baj van, akkor egyertelmu a tervezo hibaja.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Jaja, ma benaplóztam, az építész egyeztetett a műszaki ellenőrömmel és a megoldást továbbították az ácsnak. Visszabontják az osb -t és ki lesz vágva a dörken fólia. A a tecta pur tetejére kerül a tetőléc, amire kerül az osb és itt lesz kiszellőztetve, így a deltarock és a tecta pur lesznek egymás mellett és felette lesz kiszellőztetés, alatta párazárás. A saját műszaki ellenőröm és az ács egyeztettek erről a változtatásról, de a femü is benézte ezt a dolgot, neki is észre kellett volna vennie, nem nekem laikusnak.

5. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket