1. odal, összesen 8 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 76

Téma: Ruzsai energiatakarékos ház II.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard Ruzsai energiatakarékos ház II.

Neki kezdünk egy új épületnek a hűtőház mellett. Hárman dobjuk össze az árát, igazából nem lakóház hanem egy olyan ahol el tud lakni egy-két ember,de arról szól,hogy ha ott dolgozunk akkor legyen hol kényelmesen enni fürödni valami ilyesmi.Már szivat az örökségvédelem az a rózsaszín terület árpád kori település, elvileg így az alapozáskor kell felügyelet 8000 ft órabérért kb. és ha véletlen lát valamit akkor teljes feltárás 3150ft+ áfa/m
    Van több rajz meg metszet is de valamiért nem tudom egy az egyben feltölteni így nem kínlódok vele egyenlőre.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete alprajz II.png   lelet.png  

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Részvétem, lehet izgulni, vajon meglesz-e Attila vaskoporsója! :-)

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

A megkönnyített engedélyezés azt hozta,hogy kell gépészeti terv is,2500ft/nettó m2. A végére kiderül ki kell fizetni egy misit mire meglesz az első kapavágás

Regisztráció:
    2016.02.26.
    Összes hozzászólás
    22

Standard

Nem kell gépészeti kiviteli terv ne hagyd magad becsapni. Egyszerűsített bejelentéshez elég egy gépészeti leírás. Szegeden 30.000,- FT én múlt héten adtam be így az építési engedélyt és már készenléti állapotban is van. Most várom a 15 nap leteltét és ha találok egy megfelelő kőművest akkor indul az építkezés.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Itt mivel nincs közmű igy saját kút illetve szennyvíztárolás kell,ezt a részt le kell valamiképp papírozni.
    Egy elérhetőséget megköszönnék.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Én egyébként is csináltattam. Sajnos tényleg egy misi a mindenféle tervezés.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Kész van az alap pár csirke csonton kivül semmi extra nem került elő azt is én ástam el cirka 35 éve.A régészeknek fél napot kellett kifizetni 50800ft-ot,egyébként rugalmasan álltak a dologhoz semmi hatóságosdi nem volt.A föd azért nincs kidobva kivülre,mert van markolónk és azzal szépen kiszedem és viszek helyette tiszta földet és le békázom.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSCF5749.jpg   DSCF5747.jpg   DSCF5756.jpg   DSCF5772.jpg  

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Na akkor ebből sem gazdagodtál meg! Pedig egy kis "Seuzo" nem ártana a mai építőanyag árak mellett!

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Van olyan aki silka téglából készítette a házat és nem lett elég a tégla? Mivel pótolta sima kisméretű téglával?Négyen számoltuk négyféle eredmény jött ki és nem akarom túlrendelni.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Hogy nem lehet kiszamolni. Ugyis egesz raklapra kerekitve rendeled, maradni fog ki par db.

1. odal, összesen 8 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket