1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 22

Téma: Víz, csatorna, központi porszívó, egyebek...

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard Víz, csatorna, központi porszívó, egyebek...

Haladunk a belső munkákkal. Valaki valamit elrontott a terven, így a kémény 30 centivel arrébb került és emiatt a fenti fürdőben nem lesz zuhanyzó csak kád, viszont cserébe a gardrób szoba nagyobb lesz.
    Jövő héten mennyezet fűtés/hűtés szerelés.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete IMG_2923.jpg   IMG_2924.jpg  

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Ez nálam is így volt. A födémemben fagerenda van. A kéményt beletették, tehát rossz helyre, plusz nem számoltak a védőtávolságokkal. A kémény így fél métert csúszott......emiatt szívtam a kályhával, kisebb hely jutott neki......meg kell szokni az építőiparban, hogy neked kell figyelni, mert mindenki más szarik bele!
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Haladunk a belső munkákkal. Valaki valamit elrontott a terven, így a kémény 30 centivel arrébb került és emiatt a fenti fürdőben nem lesz zuhanyzó csak kád, viszont cserébe a gardrób szoba nagyobb lesz.
    Jövő héten mennyezet fűtés/hűtés szerelés.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Én mindig ott vagyok amikor csak lehet, vettem új mérőszalagot és mindent méricskélek, még ha nevetnek is rajta
    Folyamatosan bújom a terveket, de van olyan hiba ami nem derül ki valamiért, csak már nagyon a kivitelezés közben. A gépész az építész tervből dolgozott, valaki hibázott, valószínűleg az építész rajzolója, mert a falaknál is volt egy baki, amit a kivitelező szúrt ki.
    Kicsit fárasztó mentálisan ez az egész, állandóan meg kell oldani valamit, dönteni és variálni és figyelni, figyelni, figyelni...

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Szerintem ez csak így működik ahogy írod. Különben szopás lesz előbb vagy utóbb.
    Ha tetszett ha nem, ha volt időm mindig ott álltam és néztem hogy ki mit csinál. így szinte mindent tudok, ha baj van jó eséllyel tudom mi lehet a hiba.
    Semmi nem egy agysebészet egy családi házban..
    Másrészt meg tele van döntési szituációval egy építkezés, hiába akármilyen terv, amit vagy te döntesz el vagy a "mester"..

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Én mindig ott vagyok amikor csak lehet, vettem új mérőszalagot és mindent méricskélek, még ha nevetnek is rajta
    Folyamatosan bújom a terveket, de van olyan hiba ami nem derül ki valamiért, csak már nagyon a kivitelezés közben. A gépész az építész tervből dolgozott, valaki hibázott, valószínűleg az építész rajzolója, mert a falaknál is volt egy baki, amit a kivitelező szúrt ki.
    Kicsit fárasztó mentálisan ez az egész, állandóan meg kell oldani valamit, dönteni és variálni és figyelni, figyelni, figyelni...
    Én már teljesen kész vagyok ettől... reggel megbeszéljük, hogy akkor ma mit, de mehetek vissza munka után is, hogy na de mi sikerült a valóságban? És egyszerűen nem térek magamhoz néha...

Kb egy hónap lehet még, azt kell valahogy kihúznom, ami olyan azt csinálom inkább én, nem is érdekel már milyen lesz. Hát nem vagyok egy ezermester na... (mondjuk Mekk Elek level2), de még mindíg így járok a legjobban Csak legyek már túl rajta.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Haver mesélte hogy ő mindig a következőt kérdezte meg:

És mi volt a terv?

Választ el lehet képzelni..

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

A múlt héten újraépítették a vízóraaknát és elkezdték a ciszternát. A gép kikapta a kerítés helyét is, szóval lassan annak is nekiállnak. Remélem néhány héten belül meglesz minden és a tereprendezés utolsó fázisát is meg tudjuk csinálni.
    Ciszterna belső vízszigeteléséhez keresek jó ötleteket, meg a támfal korlátjához olcsón dolgozó szakit

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Nincs csatornad? Minek a ciszterna?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Vízüveges vakolat. Működik és olyan olcsó hogy véletlenül el szokták felejteni Nekem is ilyen van a ciszterna alján.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Köszi! És az oldalán?

Pantika van csatornám, de mondjuk locsolni jó lesz és a csatornába egyébként sem lehet belevezetni.

1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket