2. odal, összesen 6 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 58

Téma: Burkolás, felületek

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Szia! Kint voltam ma reggel olyan 10 -ig.
    A csiszolt beton a konyha étkezőben és a mosókonyhában lesz, meg a fenti fürdőben. Speckó felmosó kell hozzá, nem savas. A nappaliban műgyanta padló lesz és a lenti fürdőben is, mert ott meg épített zuhanyzó van és az bírja a vizet.

Igen kaptam ajánlatot szerintem pont arra, de drága volt. Van még mapei mapetop megoldás is, de az is drága.

Haladunk, de kívülről nem látványos. Villanyszerelés majdnem kész, víz, csatorna, fűtés bent van, aljzatok lent megvannak és fent is a fürdőben. Hétfőn indul a gépi vakolás és következő héten szerelik be az ablakokat is. Jövő héten fent is betonoznak vagy vakolnak, még nem tudom
    Közben kint az ácsok bádogozzák a fém részét a tetőnek, jön a prefás is és profilozza a lemezt. Vakolják majd kint is a házat és ha bent vannak az ablakok mehet a szigetelés is. A pince le van vakolva, nemsokára jön a Hörmann kapu is de előtte még betesszük a lenti ajtót, hogy zárható legyen a ház. A gépészet ki lesz festve és burkolva, hogy lehessen szerelni tovább a gépészetet, a puffert, a hőszivattyút és a szellőztetőt is már a gép foglalja anyámnál a helyet.

Egy szobát készre akarunk csinálni, mert novemberben jön a kanapé, amit nem tudunk hová tenni már, mindenkinek telepakoltuk már a házát

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete IMG_3065.jpg   IMG_3067.jpg   IMG_3070.jpg   IMG_3072.jpg   IMG_3073.jpg   IMG_3074.jpg  

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Szia!
    Lehet, hogy már 10 után volt, amikor elgördültünk ott száraz játszóteret keresvén. Az utcátok végén amúgy 2 iskola is van, tudtad?
    Nagyon érdekes, hogy mennyire eltérhet 2 építkezés. A miénk betonszerkezet lesz, és az elején már nagyon sok minden bekerül a szerkezetbe, ami egy téglaépületben később bevésődik a falba. Még a fűtés is benne lesz a födémekben, így az egész folyamat orrnehéz, oda kell koncentrálni az anyagiak jelentős részét. Bármely más szerkezet kiegyensúlyozottabb szerintem.
    A műgyantának most fogok utána nézni, nem tudom pontosan mit jelent.
    Mondanám, hogy pakolhattok a telkünkre, de gépek, és főleg a kanapé rosszul tűri az esőt, mert ugye fedetlen, no meg még nem is zárható az ingatlan
    Üdv,
    M.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Megroppant a nyakam, mire minden képet elforgatva végignéztem

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Ember, építkezem, nincs időm képeket forgatni. Forgasd el a monitorod, az enyémet lehet

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Szia!

Most vakolsz, beteszed a kanapét és rázárod a házat?
    Toljad a szellőztető-témát akkor ezerrel.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Hááááát nagyon szögletesen fogalmazva igen. Amúgy vakolok, majd később bekerülnek az ablakok és később bekerül a kanapé is
    A vakolás és a kanapé között minimum egy hónap fog eltelni, de remélem másfél is.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Mit csináltok akkor, ha a sok idióta az utcában beinditja a vegyeskazant és elkezdenek mindenféle szeméttel fűteni? Az egész városban áll a füst, hogy a tokombe fogom így a szellőztető hocserelomet működtetni? Kikapcsolom telire?!!!!! Grrrr.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Szerencsére felénk nem tapasztaltam ilyet. Sokan gázkazánnal fűtenek, meg néhány hőszivattyú is van. Persze láttam valakit fával fűteni, de szerintem csak kandalló volt.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Hááááát nagyon szögletesen fogalmazva igen. Amúgy vakolok, majd később bekerülnek az ablakok és később bekerül a kanapé is
    A vakolás és a kanapé között minimum egy hónap fog eltelni, de remélem másfél is.
    Egy hónap? Szerinted mennyit szárad az alatt ilyen időben? Jövő télen már nem lesz ezzel gondod, ha jól csináltad, de idén szívásra számíts.
    Fűtés és szellőztetés. Csak az segít.

- - - Updated - - -

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Mit csináltok akkor, ha a sok idióta az utcában beinditja a vegyeskazant és elkezdenek mindenféle szeméttel fűteni? Az egész városban áll a füst, hogy a tokombe fogom így a szellőztető hocserelomet működtetni? Kikapcsolom telire?!!!!! Grrrr.
    Jogos a kérdés, ettől én is be voltam tojva, de eddig nincs probléma, pedig a város szélén vagyunk, errefelé nincs gáz senkinek. Hőszipka meg pláne.
    De nagyjából ki lehet tapasztalni, hogy mikor van nagyobb füst, leginkább reggel meg főleg este. Úgy kell belőni a szellőztetőt, hogy olyankor ne menjen.
    És valamit a szűrők is megfognak.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

2. odal, összesen 6 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket