1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 27

Téma: Tereprendezés, kitűzés, alapásás

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard Tereprendezés, kitűzés, alapásás

Ez is elérkezett. Pár napja egy kisebb JCB majd egy nagyobb Caterpillar forgórakodó érkezett a telkünkre, hogy kimozdítsák és teherautóra rakják a törmeléket és a szemetet. Eredeti kalkulációm épp duplája ment ki végül a kapun, 60 m3 helyett közel 120 m3. A vadregényes dzsungel eltűnt, és 50-70 éve nem látott képét muatatta meg a terület. A hátsó, előző tulajok által igénytelenül lerombolt kisméretű téglából épített ház is kijött teljesen.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete fotó 1.JPG  

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Pár napja járt kint a geodéta, kitűzte az épületet, a külső falsík sarkainál plusz másfél méterre is rakott cölöpöket. A szerkezet építőjével egyztetve a külső falsíktól 35 cm-re húztam ki zsinórt és mésszel kiszórtam a kavicságy, esetünkben üveghab granulátum ágyának szélét. A külső falsíkok 9 és 12 méter hosszúak, a habüveg 50 cm vastag lesz, 1,3:1-re tömörítve, így 9,35x12,35x0,65 m3 habüveget kell majd rendelni. Elméletben. A gödör kicsit nagyobb és kicsit szélesebb lett, visszatölteni nem nagyon érdemes a repedezések elkerülése miatt, így elhatároztam, hogy kb. 5-8 m3-rel több habüveget rendelek inkább, és azzal korrigálunk majd.

- - - Updated - - -

A probléma az, hogy a ház ÉK-i sarka a habüvegággyal együtt elméletileg a levegőben lógna elég rendesen, ennyit lejt az utcafronti bejárati ajtótól a telek, így ott mindenképp kell feltöltés. Lapvibrátort fogok bérelni, és jópárszor átmegyek rajta. Feltöltés után abban a sarokban kb. 10 méteren egy-két soros zsalukővel adjuk meg a kavicságy medrét. Közben a geodéta küldött egy helyszínrajzot, ahol a jogi határhoz képest bejelölte a kerítés jelenlegi helyzetét. Sajnos nagyon nem egyezik a kettő, kárunkra. Van valakinek tapasztalata oldalkerítés-rendezéssel kapcsolatban?

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

De kibaszott jó az a háttér! Ilyen helyre költöznék én is!
    Nem olyan mint a disznószaros szomszéd az biztos!

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Az alap úgy lett kitűzve, hogy a külső falsíkon túl még volt minden irányban egy pont másfél méterrel kijjebb, hogy a markoló után rekonstruálható legyen a külső falsík. Sajnos fakaróval dolgozott a geodéta és a még mindig szemetes felszínen néhol csak épp le tudta tenni a kis cölöpöt, leütni már nem. A külső falsíktól kifelé én mértem egy plusz 35 centit, és kiszórtam mésszel. A gépes nagyon pontosan ki is kapta a földet. A szerkezeti kivitelező hagyott ott neki lézeres szintezőt is, de a gödör alja azért nem lett egy ponpongasztal. De erre jön majd a habüveg, és a +5-10 centi mély gödröket majd kitölti.
    A korábban említett ÉNY-i sarok már nincs levegőben, de a habüvegnek viszont egyre kevesebb, majd leghátul egyáltalán nincs "medencéje", mert arra lejt a telek, és elfogy az alapgödör magassága. A földből való sáncépítést elvetettük, helyette két sor zsalukövet tettek le a mesterek. A képen még csak az első épül.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete IMG_20170304_095748.jpg  

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Nekem is indul szerdán! Hajrá ki húzza fel hamarabb!!! :-D

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Hajrá, hajrá, mi a naplód címe?

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Még most kérem meg.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Hogy tervezel költségvetés címen, mennyiből jön ki bekoltozesig bruttó/m2? Én vidéken nemtudom kihozni 300 alatt, napelemmel, infrafolia futessel, 20-as silka + 20 cm szigetelessel!!!

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Pedig egy-két hete írta valaki, hogy passzív szinten kihozta 220eFt/m2-ből. Most nem találom a posztot.

Na megvan: http://www.passziv.net/forum/showthr...0008#post20008
    Igaz, Alföld, de akkor is!!!

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Hogy tervezel költségvetés címen, mennyiből jön ki bekoltozesig bruttó/m2? Én vidéken nemtudom kihozni 300 alatt, napelemmel, infrafolia futessel, 20-as silka + 20 cm szigetelessel!!!
    Kb. 235-250 környékén, de ez éppen addig, hogy kívülről vakolva van, belülről glettelve, burkolva. Ebben pl. nincs konyhabútor, belső ajtók, járda, kerítés, sokminden, és sok fázist én és a segítség szeretnék megcsinálni. Pl gelttelés, festés, bármi, ami kis gyakorlással megy. Nemsokára írom a bejegyzést, a földtömörítést békával, és a habüveg tömörítést több rétegben lapvibrátorral magunknak csináljuk gyártói felügyelet mellett.

1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket