1. odal, összesen 9 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 86

Téma: Gépészet

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Beitrag Gépészet

Ti hogy oldottatok meg a beltéri ajtókon a szellozest? Mekkora rést hagytatok rajtuk?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Ti hogy oldottatok meg a beltéri ajtókon a szellozest? Mekkora rést hagytatok rajtuk?
    Egyszerűen hagytunk az ajtó alatt 10-12mm-es rést.Ez így jóval nagyobb felület mint a befúvó-elszívó felület és nem süvít a szél alatta.Küszöb nincs.Ha meg pár év múlva az ajtó szárnyak megereszkednek akkor sem kell aggódni,hogy majd karistol nyitásnál.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Nálam kétféle Cpl ajtó is van, egyikhez sem járt küszöb.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Valahol olvastam, hogy kb 2cm-es rés kell a levegő normál aramlasahoz, de ennyi már csúnyán nézne ki szerintem, ezért kérdeztem a valóságban mekkora vált be. Tehát 10-12 mm és működik.

Regisztráció:
    2016.02.10.
    Összes hozzászólás
    55

Standard

A gépészeti műszaki leírásunk szerint: "Nem lesznek légtömören záródó ajtók beépítve az egyes helyiségek között. Az ajtók alatt
    minimum 1,5cm-es rést kell biztosítani a megfelelő átszellőztetés érdekében." (165-165 m3/h befújás-elszívás mellett)

De a falba is lehet beépíteni hangcsillapítással készült szellőző réseket. Nálad még ez is szóba jöhet.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Zest Mutasd a hozzászólást
    De a falba is lehet beépíteni hangcsillapítással készült szellőző réseket. Nálad még ez is szóba jöhet.
    Így van, mi Lindab OLC vagy OLR hangszigetelt fali nyomáskiegyenlítő elemet használunk.
    De egy átlagos szobába elég az 1-1,5cm rés is az ajtó alatt, ahol csak frisslevegő befújás van.

Nyomáskiegyenlítőt oda rakunk, ahol a fűtés légcsatornázható klímával van megoldva és befújunk egy szobába mondjuk 100m3-t óránként (független a szellőztetéstől).

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Nálunk 0,8 -1cm a rés az ajtók alatt. Gépész azt mondta elég, meg valahol én is így olvastam.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Megjött apuci játéka Weeber szaktársnak köszönhetően!

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Legtechnika.jpg  

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Ez így hiányos. Ha flexi cső, anemosztát, hangcsillapító, szellőztetőgép avagy hőszivattyú is kell szólj nyugodtan.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Wowwww, már itt tartasz? MIndjárt költözés

1. odal, összesen 9 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket