1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 13

Téma: Ház adatlapja

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard Ház adatlapja

Kétszintes, kétlakásos, AE családi ház

Nettó alapterület: 210 nm + 23 és 18 nm alsó terasz + 63 nm tetőterasz
    Kivitelezés kezdete: 2017 tavasza
    Falazat: 38K profi (alsó két sor), többi 44K profi
    Tető: koporsófödém, 16 v. 18 cm PIR szigeteléssel
    Nyílászárók: Trocal 76MD ALU (Hofstadter), Hörmann ThermoPlus 700A (bejárati ajtó)
    Fűtés/Hűtés: hőszivattyú, Panasonic T-CAP 9Kw (per lakás)
    HMV: hőszivattyú
    Szellőztetés: Wolf CWL-300 (még kérdéses)
    Árnyékolás: zsaluzia
    Csapadékvíz: esővíz tároló + szikkasztó
    Napelem: előkészítés
    Egyéb: későbbiekben Loxone
    Cél: AE ház

- - - Updated - - -

Látványterv (valószínű ez még nem a végleges verzió, van pár elképzelésünk, ami nem lett papírra vetve )

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete latvanyterv_2.jpg   latvanyterv_1.jpg  

Regisztráció:
    2017.03.01.
    Összes hozzászólás
    5

Standard

Szia, jók a tervek. Érdeklődnék, hogy kb. milyen költségvetéssel számoltatok, mennyi lesz a "vége".

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Szia, köszi! 35-36M körül számolunk úgy, hogy volt már egy meglévő alap/lábazat/szerelőbeton, ami szerintem 2-3M körül lenne még pluszban. Valamint ebben pl a zsaluzia nincs benne, ami 2-3-4M attól függ hány helyre kérjük, természetesen loxone sincs benne és csak az egyik házrész van "teljesen" kész (konyhabútor nélkül). Én 45-50M körül számolom a kettőt együtt, de a másik lakást jövőre tervezzük teljesen befejezni. Az udvar pedig még sehol... Víz, villany, fűtés, csatorna stb teljesen külön van ugye a két lakásnál, szóval ezek sajnos megdobják a költségeket, nem lehet egy házként számolni. Hőszivattyú mondjuk nem 2x2.5M lenne hanem 1x3, ha lehetne együtt kezelni.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

35-36M

lakásonként vagy egyben???

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Ha továbbolvasod, ott írom, hogy 45-50 körül számolom egyben. 35-36M-ban az van/lesz benne, hogy a ház külseje (zsaluzikákat kivéve) teljesen kész lesz (itt ahogy írtam az alap/lábazat/beton már megvolt, tehát azt rá kell számolni még erre), és az egyik lakás nagyjából kész (itt még képlékeny mire marad pénz, rossz minőségű dolgokat nem akarunk beépíteni, úgyhogy inkább pár hónappal később lesz meg egy szépen kinéző fürdő, és addig használjuk a fentit, mintsem olyan burkolat kerüljön be, ami alapból nem tetszik...) A maradék 10-15M lesz a másik lakás gépészeti és egyéb dolgai, plusz mindkettőt teljesen befejezni belülről. Aztán majd mehet még pár millió a tereprendezésre... :/

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Elég optimista vagy a 45-50 -nel
    Lényegében azt gondolod 200E / nm alatt megúszod ilyen műszaki paraméterek mellett?

Persze mondom ezt én aki a kétszeres költségnél tart az eredeti álomhoz képest...

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Elég optimista vagy a 45-50 -nel
    Lényegében azt gondolod 200E / nm alatt megúszod ilyen műszaki paraméterek mellett?

Persze mondom ezt én aki a kétszeres költségnél tart az eredeti álomhoz képest...
    Nettó vagy bruttó nm-t írsz? Amúgy a zsaluzia, loxone-t nem számoltam bele ebben a 45-50-be. Plusz ugye elég sok kérdőjeles tétel van, ami emelkedni fog, vagy még nincs meg a pontos ára... de ez így nekem nettó nm-t nézve és 50M-val számolva 240-re jön ki, valamint ebben a 2-3M-s alap/lábazat nincs is benne, ami dob rajta mondjuk egy 10.000/nm-t.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

A teraszokat nem vetted bele a számításba, pedig oda is kell alapozás, vizszigetelés, burkolat, pergola ez-az amaz mire kész lesz nem 10E/nm lesz.. Nincs ezzel baj ha van bevétel, de aki projekt árban gondolkodik, annak félrevezető hogy egy ilyen ház mint ami a képeken van kijön 50böl. Költözhető, de egy 10-15 biztos kell még a befejezéshez..

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    A teraszokat nem vetted bele a számításba, pedig oda is kell alapozás, vizszigetelés, burkolat, pergola ez-az amaz mire kész lesz nem 10E/nm lesz.. Nincs ezzel baj ha van bevétel, de aki projekt árban gondolkodik, annak félrevezető hogy egy ilyen ház mint ami a képeken van kijön 50böl. Költözhető, de egy 10-15 biztos kell még a befejezéshez..
    Igen, ez így jogos. Teraszokat pl nem számoltam bele, csak a felsőt, de azt is pergola nélkül. Tehát fullos árat ezek alapján nem is tudok mondani.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Van tételes költségvetésetek erre? Egyesével szervezitek a munkát, vagy van valami generál szerződésetek?
    még 5%os ÁFAval is neccesnek tűnik a költségvetés.
    "koporsófödém, 16 v. 18 cm PIR szigeteléssel"
    Ez nagyon klassz megoldás, de ez sem olcsó tétel. Milyen fedés jön rá? egy szép korcolt lemez fedés illene rá, ami megint csak nem a legolcsóbb megoldás.
    A 63nm tetőterasz lejtésképzéssel, víz&hőszigeteléssel +burkolattal, vízelvezetéssel sem kis tétel, és itt nem érdemes spórolni, a tetőterasz javítgatása nagyon macerás meló.
    Egyébként jól néz ki, hajrá és kitartás!

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket