2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 23

Téma: Nyílászároók, szigeteles

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    236

Standard

Nálam nincs a szigetelés felett párazárás és a mostaninál sem lesz.Valójában mi is az értelme?

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Technologiai szigeteles kell a futofilm felé, hogy kozvetlenul ne folyjon ra az estrict.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Felkerült az utolsó ablak is konzolosan ki a külső falsíkra, így vonalmenti hőhidam sincsen .
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete ablak.jpg  

Regisztráció:
    2013.12.09.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

Meg szabad kérdeznem, hogy külön a konzolok mennyibe kerültek?

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Valami 40-50 korul volt tobb a beepites, de ebbe purenit tabla is volt, szoval nem volt gaz az ara. A teljes beepitesi koltseg talan 200ezer ha volt.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Felmerult a szigetelosoktol, hogy felesleges dubelezni, hiaba mua. tipli, akkor is hohid, 6 m-ig ugysem technologiai eloíras. Elgondolkoztam rajta, egyszintes haz, 20 cm szigetelessel, haaat nem tudom. Tortent ugyanis, hogy az ablakosok raleptek a felrakott szigetelesre mikor epitettek be az egyik ablakot es leszakadt, ezert ki kellett cserelni 2 tablat. Odahivott a szaki, hogy feszitsem le a falrol, mit mondjak ugy kellett lecibalni, bele is szakadt a sarka. Szoval a sima olcso polisztirol ragaszto teszi a dolgat. Ennek fenyeben tenyleg tok felesleges tiplizni, de vajon 10-20 ev mulva is bírni fogja, nem valhat el a faltol a ragaszto? Velemeny valaki?

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Hány nm az ablakfeluleted? Nekem 600 lesz :/

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

15-16 lehet. Az egesz ablak project kerult 1.3 millaba mindennel egyutt. 80- as tok, melegperem a szokasos stb.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

dübelezni, ha jól tudom a párnásodás elkerülése miatt is szoktak,jó ragasztó simán megtartja a táblákat

Regisztráció:
    2013.12.09.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

Egy hő-hidalt fémszeges dűbelnek is csak 0,003 W/k hőhidassági tényezője van. Ha zavar a dűbel, süllyesztesd be 2 cm-t polisztirol maróval. 20 cm szigeteléshez nem olyan drága a dűbel. Nekem a 30-hoz kicsit macera volt elfogadható árut találni. Szerintem nem akkora költség, hogy megérje kockáztatni.

2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket