3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 28 ennyiből: 28

Téma: Homlokzati hőszigetelés

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Zimi Mutasd a hozzászólást
    Bejárati ajtón kívül sajnos a többi lábakon áll... úgyhogy majd xps-t be kell vágni és figyelni rá, hogy a beton ne tudja kinyomni, ha készül az aljzat.
    Az öntött beton nagy sűrűsége ellenére oldalra alig fejt ki nyomóerőt, a tokkal megegyező szélességű xps - ha jól van rögzítve - lazán megfogja.

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Ennek mondjuk örülök! Mert itt riogattak az ablakosok...

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Az ötleteiteket kérnémszépen: A lábazati xps alatt (a lemezalap alatt is, meg körben 50 cm szélességben) nálam tömörített üveghab granulátum van, de néhol az xps és az üveghab nem érintkezik, földfeltöltés pedig még (szerencsére) nem volt. A keményebb mínuszokban a több méter hosszú nyíláson és lemezalapon keresztül a fal belső oldala is áthül, párkaicspódást és penészt eredményezve.
    A rés szabadon hagyása az én hibám, mit gondoltok, hogy tudnám lezárni rendesen, hogy ne hűljön az alap és a falak alja?
    Az én tippem egy jó kétkomponensű mindenálló Illbruck (FM710) purhabbal való alapos tömítés.

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Mekkora a rés szélessége? Esetleg van róla fotó is? Lehet, hogy úgy könnyebb gondolkodni a jó megoldáson.

- - - Updated - - -

A kétkomponensű hab szerintem jó megoldás. A kritikus csomópontokon én szórt PUR habot használtam, amit több rétegben vittek fel. De a megoldáshoz kell valamennyi hely. A géppel szórt a felületre érkezve még folyadék fázisú, mindenhová bekúszik, mindent tömít, de ha kicsi a rés,akkor az elején torlaszt képez sajnos.

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

A szélesség változó, valahol eléri a több centit is ( nem is értem hogy hagyhattam ezt nyitva), néhol összezárul, ott jellemzően nincs is párakicsapódás a fal belső oldalán.
    Fotó csak olyan van hirtelen, ahol azt fotóztam, hogy a hó mennyire olvadt meg a kiáramló hőtől. Később rájöttem, hogy azt a napsütés által felmelegedett fal okozta, mert csak a déli oldalon olvadt meg. Oldalnézetből hó nélkül, ahol a valós méret látható lenn sajnos nincs kép (még).
    Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	UNADJUSTEDNONRAW_thumb_21fa.jpg
Találat:	24
Méret:	221.4 kb
ID:	10186Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	UNADJUSTEDNONRAW_thumb_21fb.jpg
Találat:	19
Méret:	283.6 kb
ID:	10187

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Az üveghab granulátumot körbeburkolták geotextillel? iA két képen nem látom sehol a tetejére visszahajtott anyagot, ami takarná az üveghabot. Már ha jól látom, hogy a hó alatt a szürke darabos anyag az üveghab maga.

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ogremocsár Mutasd a hozzászólást
    Az üveghab granulátumot körbeburkolták geotextillel? iA két képen nem látom sehol a tetejére visszahajtott anyagot, ami takarná az üveghabot. Már ha jól látom, hogy a hó alatt a szürke darabos anyag az üveghab maga.
    Igen, a granulátum medencéje ki lett bélelve geotextillel, ami vissza is lett hajtva a lemezalap alá, ahol volt annyi még belőle. A sarkon, amit fotóztam pont nem lehetett már visszahajtani.
    Miért kérdezed?

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    45

Standard

A textil és a hőszigetelő tábla között pisztollyal könnyebb kitölteni a helyet ad a hab hirtelen tágulásának egy kezdeti irányt. Inkább csak furcsa volt, hogy nem látszik. Szerintem jobb zártan tartani az üveghab réteget. A víz nem okoz gondot de a bemosódó por és talaj nem kedvez a hőszigetelő képességnek.

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket