1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 28

Téma: Homlokzati hőszigetelés

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard Homlokzati hőszigetelés

Minden anyag elfogyott a telekről, így újra merek írni a hosszú hallgatás után. A homlokzati eps felkerült a falakra. Állványt nem béreltem, hanem megvettem. A "vasbeton pillérvázas szerkezet vasbeton kitöltő falazattal" nevű szerkezet ugyan lehetővé teszi a legvékonyabb teherhordó szerkezetet, de a nem tökéletes zsaluk miatt akár 2-4 centis hasak és homorulatok is lehetnek a falban, amit a polisztirol ragasztóval kell kihozni egyenesbe. A polisztirolt nem a pont-perem módszerrel tették fel, ez engem nem zavar, így is 3-4szeres ragasztó fogy, az építészi kiíráson túl. Az igaz, hogy kívül glet-háló, csiszolás és újra glett rétegek mennek fel. Holnap jön a színezés, majd a lábazati vakolat.

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Jó lenne képeket is látni végre! Kiadod bérbe, vagy miért vetted meg az állványt?

Hamarosan teszek fel képeket. Az állvány bérléssel az volt a bajom, hogy szállítási és kezelési díjjal a milkót karcolta, de miután megvettem és majd eladom nullába jövök ki ésaz időjárástól sem függök. A közelben esetleg bérbe is adom, de csak egyben

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Mért is?Jó ez így?

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    Mért is?Jó ez így?
    Mire gondolsz?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

" A polisztirolt nem a pont-perem módszerrel tették fel, "erre gondoltam

Regisztráció:
    2013.12.08.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

Itt egy jó kis videó magáról a THR rendszerről. 12. percnél írja is a pont perem ragasztás lényegét. LINK

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Engem nem kell megggyőzni: ő nem úgy rakatta fel:-(

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Nem máshogy rakattam fel, egyszerűen máshogy rakták fel. Néztem én is videót a pp módszerről, értem a lényegét, de nem bosszankodom, hogy nem így lett téve nálam. Hogy jó e az majd elválik.

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

A 25-ös Austrotherm grafit deformálódása szerintem kicsi,ha dübellel deformálódik, ott már nagy baj van. A légmozgás lehet probléma, de fent a lapostetö pereme alatt nyomtuk a hőszigetelő purhabot, lent az expert alatt pedig földfeltöltés lesz, így síkonként körben le van zárva a rendszer.

Regisztráció:
    2013.12.08.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    Engem nem kell megggyőzni: ő nem úgy rakatta fel:-(
    Csak érdekességként osztottam meg. Nem pont neked szántam

1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket