Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 6 ennyiből: 6

Téma: okos zárak bejárati ajtóhoz

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard okos zárak bejárati ajtóhoz

Sziasztok!

A jelenlegi tapasztalataim alapján a házhoz szeretnék olyan megoldást, ahol kulcs mellett másik megoldással, ujjlenyomat, kód stb. lehet biztosítani a bejárati ajtó nyitását. (Elhagyott -majd meglett - kulcs, otthon felejtett kulcs, stb.)
    Sok termék van, de ezeknek a nagyobb része gagyinak tűnik, vagy az európai ajtókkal nem kompatibilis.

Van valakinek tapasztalata ezen a téren?

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

https://szifon.com/2018/02/12/kiprob...ck-okos-zarat/ - Én csak ezt ismerem, bár gondolom találkoztál már vele. Nálunk pl Hörmann ajtó van, ott lehetett volna opció az ujjlenyomatos/kódos nyitás. Ez a Danalock amúgy nekem nem tűnik olyan rossznak. Egyszerű a működése, de... Viszont mivel Z-Wave-et támogatja, szerintem megoldható, hogy egy Z-Wave-es ujjlenyomat leolvasót összekötsz ezzel és akkor meg is van oldva.

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard

Ez utóbbi jó tipp lehet! Utánanézek. Így fel lehet építeni egy egyszerű rendszert és még árban is beljebb lesz, mint a nagyok komlett szerkezetei.

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    97

Standard

Az biztos, hogy árban jobb. Ujjlenyomatleolvasónak nem néztem utána, de biztos össze lehet hozni valamelyikkel.

Regisztráció:
    2010.11.10.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    178

Standard

Nuki Smart Lock. https://nuki.io/en/
    Alapból Bluetooth LE, de vásárolható hozzá wifis átjáró, így már szinte bármiből irányíthatod. Van hozzá akár AirBNB automatikus beengedés stb...
    Lényege, hogy olyan zárbetét kell hozzá, amiben belülről benne lehet a kulcs, amikor kívülről nyitod.

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard

Köszönöm!

Igazából ehhez már csak vésztartaléknak kell a kulcs, ha lemerült a beltéri egység...... Addig egykulcsosként is működhet, amiben belül van a kulcs. De nézek ilyen rendszerű zárbetétet.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket