1. odal, összesen 15 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 143

Téma: Engedélyeztetés

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard Engedélyeztetés

Tegnap adtam le az önkormányzatnál az ép. eng. dokumentációt. Mivel az eljárás némiképp változott ahhoz képest, amikor utoljára jártam ilyen ügyben a hivatalban, íme a legaktuálisabb infók:

Ügyintézési határidő: 40 munkanap (azaz 8 naptári hét)
    Illeték: 2011. január 27. óta 20 helyett 25 ezer Ft (első fokú ép. eng. eljárás hatósági illetéke)
    Az építési hatóság az eng. dok. átvétele után 10 napon belül írásbeli tájékoztatót küld arról, ki az ügyintéző, mi az eljárás menete, ill. adott esetben milyen hiánypótló dokumentumokat kérnek. A hiánypótlásra felszólító határozat szünetelteti az ügyintézést, azaz kitolódik az ügyintézési határidő annyi nappal, amennyi az építtetőnek a dokumentumok beszerzéséhez kell. Magyarul: ha a 10. napon kapsz egy hiánypótlásról szóló határozatot, az ügyintézési határidőből hátralévő 30 munkanap csak akkor ketyeg tovább, ha az építési hatóság minden elvárását teljesítetted.

A tervezőtől minimum 7 példányban kell megkapnod az eng. dokumentációt, ebből:
    - 1 a tiéd,
    - kettőt viszel a kéményseprőkhöz, ebből egyet visszakapsz a kéményseprők által lebélyegezve, plusz a kéményseprők hozzájárulási nyilatkozatát,
    - a maradék négyet a kéményseprőktől visszakapott példánnyal együtt viszed az önkormányzatra (összesen 5 példányt kérnek).

Ha az építésztől kapott eng. terv mindenben megfelel a jogszabályi előírásoknak, a fenti 5 példányos dokumentáción kívül vinned kell:

- az írásbeli kérelmet (normális esetben ezt is megkapod az építésztől kitöltve, aláírva, maga a kérelem borító lapként beszerezhető a nyomtatványboltokban, adott esetben letölthető az önkormányzat honlapjáról, én is csatoltam egyet a hozzászólás aljára),
    - a fentebb említett kéményseprői nyilatkozatot,
    - adott esetben a többi közmű hozzájárulási nyilatkozatát,
    - egy 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapot (hiteles másolatot, tehát fénymásolt nem jó),
    - egy 90 napnál nem régebbi ingatlan-nyilvántartási térkép másolatot,
    - statisztika adatlap (szintén függelékként csatolva),
    - 25.000 forintnyi okmánybélyeget.

Ez az általános (jogszabályokban rögzített) eljárás családi házak esetén, egyedi eltérések speciális esetekben természetesen lehetnek.

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Mi még tavaly, december 23.-án 12:00-kor adtuk le! Az utolsó pillanatban.
    A nyilvántartásba vételről azt hiszem Szilveszter előtt megjött a levél. A hiánypótlás -ami állítólag kötelező eleme az engedélyeztetésnek- egy hete jött meg.
    Amit kifogásoltak:
    1. A garázs külön rendeltetési egység, így fizessünk még 20 000Ft (tavalyi ár) illetéket. (Nincs ajtó a garázs és a ház között.)
    2. A tervezőnk az egyik szomszédos telek szintvonalait nem jelölte be. (Bejelőli!)
    3. A hőcserélők helyét meg kell adni a homlokzaton. (Mint kiderült a frisslevegő bevezetés és a használ levegő kivezetés helyére gondoltak.)
    4. A wc és a háztarási helység szellőzését meg kell oldani. (Elmagyaráztam a hölgynek, hogy folyamatos szellőzés lesz a házban és a fenti két helységben is lesz elszívás. Annyit kért, hogy a műszaki leírásba hangsúlyozzuk ki, hogy ebben a két helységben lesz gépi elszívás.)
    5. A tetőre való kijutást biztosítani kell. (Kérdem létra? Kosaras autó? Helikopter? Na jó ezt nem. Azt mondja nem jó, csak a tetőkibúvó! Hát legyen!)

Hétfőn lesz ügyfélfogadás, akkor elintézünk mindent.
    Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Megérkezett a hiánypótlásunk, első körben semmi váratlan. Egy dolgot felejtettünk el, a fenti szöveget aktualizáltam is ennek megfelelően, illetve csatoltam egy új függeléket:

193/2009. (IX. 15.) korm. rendelet szerinti statisztikai adatlap.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard statisztikai adatlap

Csak egy aprócska megjegyzés.
    A hivatkozott rendelet mellékletként két statisztikai adatlapot tartalmaz, ezek közül az első kell az építési engedélyhez, a második (amit csatoltál) a használatbavételi engedélyhez. Elvben. A gyakorlatot hamarosan én is megtapasztalom. Majd beszámolok róla.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard Kéményseprők

Már az engterv beadás előtt elhasaltunk, a kéményseprőknél.
    Némiképpen utólag lett betéve nálunk egy tartalékfűtésnek szánt kémény a burkon kívül lévő gépészeti helyiségbe, szilárdtüzeléshez.
    Erre most kiderül, hogy a kéményseprői bélyegzéshez vinnem kell egy hő- és áramlástechnikai méretezést, valamint légellátási méretezést, amit épületgépész csinál. Apróság, párezres tétel, de megint húzódik a beadás.

Erre is érdemes odafigyelni.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Amikor kiküldik a szomszédoknak, hogy fellebbezhetnek, mit küldenek pontosan? Egy levelet, hogy bemehetnek megnézni a terveket, vagy csatolnak tervet is? El kéne döntenem, hogy bízzak-e a lustaságukban és várjam ki a 15 napot, vagy szaladgáljak lemondó nyilatkozatokért.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Amikor kiküldik a szomszédoknak, hogy fellebbezhetnek, mit küldenek pontosan? Egy levelet, hogy bemehetnek megnézni a terveket, vagy csatolnak tervet is? El kéne döntenem, hogy bízzak-e a lustaságukban és várjam ki a 15 napot, vagy szaladgáljak lemondó nyilatkozatokért.
    A 15 nap onnantól ketyeg, hogy minden szomszéd átvette az önkori levelét!! Ha valaki épp szabin van vagy a postás nem tudja elérni, akkor ez a 15 nap könnyen lehet egy hónap is (mint pl. nálunk).

Csak a határozatot küldik ki.

Boli Vendég

Standard

Én tavaly december elején adtam be és idén június 1-én lett jogerős! Határozat megjött februárban, csak a szomszédokra kellett várni, hogy jogerőre emelkedhessen. A lényeg, hogy a földhivatal a tulajdoni lapon leadott címekre küldi ki a szomszédoknak a határozatot. Viszont ha valaki címet változtatott és nem jelentette be a földhivatalba is az ingatlan tulajdoni lapjára (ahove szerintem senki sem szokta!), akkor máris megvan az első felesleges kör. Ezután elővesznek valamilyen másik nyilvántartási címet (sajnos nem emlékszem, hogy ez milyen nyilvántartás), ahova ismételten kiküldik (ekkor már eltelt 3 hét!). Ha innen is visszaérkezik, hogy "címzett ismeretlen", akkor fordulnak a központi nyílvántartóhoz, ahonnan megkapják az aktuális címet (potom 2 hét alatt!) és újra kiküldik. Na ettől a naptól ketyeg a 30 napos fellebbezési lehetőség.
    Mögöttünk egy hatalmas természetvédelmi övezet van, ahol lakóingatlan ugyan nincs, de tulajdonosa több is van. Ebből az egyik tulaj többször is költözött az elmúlt 10 évben és mire meglett, hogy mi az aktuális címe, eltelt 3,5 hónap.
    Amit nem tudok, hogy ha már meglett a végleges cím, akkor a használatbavételinél vajon azt fogják használni, vagy kezdjük újra a tortúrát.
    Egy szó, mint 100: én azt ajánlom, ha tudod akkor inkább irattasd alá a szomszédokkal és kérdezd meg tőlük, hogy van-e más tulaja is az ingatlanuknak vagy sem.

ifjtartibor Vendég

Standard

Mi is hasonló cipőben jártunk. Szerencsénkre a szomszéd is építkezik, valamiért bementek az építési osztályra, és ott derült ki, hogy még nem jogerős az engedély (fél év alatt), pedig már megkezdték az építkezést. Mi is utánajártunk, hát a miénk se. Írni kell lemondót, az a biztos, mert vagy nem találják, vagy nem viszik ki, vagy nem veszi át, stb....

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ifjtartibor Mutasd a hozzászólást
    ...valamiért bementek az építési osztályra, és ott derült ki, hogy még nem jogerős az engedély (fél év alatt), pedig már megkezdték az építkezést.
    Nem azért a tízfillérért, de a jogerő úgy lép érvényre, hogy megkapod a záradékolt eng. tervdoksit. Amíg azt a FEMÜ nem látja, meg se nyithatná az építési naplót.

1. odal, összesen 15 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket