Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 9 ennyiből: 9

Téma: Napelem + hőszivattyú villamos bekötésének kialakítása (kérdés)

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard Napelem + hőszivattyú villamos bekötésének kialakítása (kérdés)

Sziasztok!

Ha valakinek van visszatáplálós napelem + hőszivattyú rendszere, meg tudná mondani azt, hogy milyen villanyórára/villanyórákra van bekötve?
    Abból a szempontból nézve, hogy:
    -A saját házamon van egy H-tarifás villanyóra csak a hőszivattyúnak (fűtés, hűtés melegvíz), és egy normál villanyóra az összes többi elektromos dolognak. Ha tetetnék napelemet, ami úgy van méretezve, hogy kb 0-ra kihozza az éves fogyasztást, akkor nincs értelme a H-tarifának, azaz mehetne egy villanyóráról minden? Vagy rosszul látom? Köszönöm ha tud valaki segíteni!

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    230

Standard

Van a facsebukon egy elég jó napelemes zárt csoport,jelentkezz a csoportba ott kapsz választ garantáltan.Napelemes témában eléggé kiokosodtam ott.

https://www.facebook.com/groups/364611880661877/

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Köszi a tippet! Beléptem, kérdezni sem kellett, mert a régi hozzászólások között meglett a válasz.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Kérdés, van e értelme a H tarifáról lemondani. Nekem is van, napelemet is tudnék szerezni "baráti áron", de gazdaságilag még mindig nem látom értelmét. Más tekintettben igen.
    Illetve hálózat bővítés is kéne ez esetben a nappali tarifa oldalán, hisz a hőszivattyú terhelné min. 25 A -ral. Igaz?

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Nagyon hosszú idő alatt térül meg,a H-tarifás "része" meg nyilván még hosszabb idő alatt, de ha nem kell másra költeni, akkor hosszú távon jó befektetés. (jobb mint a bankban tartott pénz) Bizony, ha nem elég az amper, akkor bővíteni is kell, ha ezentúl minden egy villanyóráról megy, bár ezen a részén már szerencsére túl vagyok.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    230

Standard

Az a baj,hogy relatíve kicsi rendszerek drágák,a h tarifa kiváltása talán soha nem térül meg.
    Nekem a h tarifás fogyasztásom cirka 7000 kw= 170.000 ft de ezt se tervezem kiváltani napelemmel csak akkor ha valami pályázat lesz rá.
    Tanyán lakunk így talán lehetséges lesz rá valami pályázat.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Nekem a H tarifás költségek 3 év alatt behozták az árukat és itt az inverter sem fog elromlani. Persze visszavonhatják azt is, de tartok tőle, hogy előbb adóztatják meg a napelemet. De senkit nem akarok lebeszélni a napelemről. Még mindig tartom a három évvel ezelőtti mondatomhoz magam: ha feleannyi lesz a napelem kiépítés költsége, mint most, akkor meggondolom a beruházást. Addig jobb üzlet a hitelemet visszafizetnem.
    Bocs Földanya.

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Egyetértek, érdemes lehet még várni, a hatásfok is lehetne még jobb, stb...

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    230

Standard

Szerintem úgy van ez kitalálva,hogy ha olcsóbb lesz a napelem rendszer akkor szépen megvonnak valamennyi kedvezményt.
    Mondjuk a szaldót szigorítják,fizetni kell rendszer használati díjat stb.
    Arra vigyáznak ne térüljön meg pár év alatt.
    Persze ha E autód van akkor kicsit más.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket