Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 3 ennyiből: 3

Téma: Vasbeton vĂ*zĂłraakna

Regisztráció:
    2017.03.01.
    Összes hozzászólás
    5

Standard Vasbeton vĂ*zĂłraakna

Sziasztok,

nyeles telek leven kenytelen vagyok vasbeton vizoraaknat epiteni/epittetni (mert ugye felette kozlekedik majd a csalad autoval). Ha jol tudom a tuzepeken kaphato elemes beton akna nem terhelheto, tehat azzal nem vagyok jo. Szoval maradt az, hogy megcsinalom/csinaltatom. Kaptam ra ajanlatokat, amik finoman szolva is durvak (400e, illeetve 500e Ft), hiszen a godor mar ki is van asva. Igy gondoltam marad az, hogy megcsinalom en. Tanacsokat kernek toletek. Alulra toljak kis kavicsot (iszonyat kemeny agyagos foldrol van szo), aztan mehet a beton gondolom. 10-es vas menjen bele, vagy eleg a 8-as?
    Módosítva: Ignus (2019.05.28. um 10:53 időpontban) Indoklás: ekezetek nem mentek at jol, szetesett, maradt az ekezet nekuli post

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard

Nekem a villany beállás a lemezalap alá volt hasonló helyzet. Végignéztem sok mindent. Egy egyszerű műanyag akna lett a vége, ami körül van betonozva. A zúzott kő sem rossz megoldás, de lehet, hogy elég, ha pár centire kiemelsz egy rácsot, pár kampós tüskét ráteszel, hogy kiálljon a betonból, aztán második körben arra zsalukő, vagy oszlopzsalu nem kell csak néhány pillér és az aknát beleteszed, fent összekötöd egy fedlap elemmel és a maradék helyre mehet a beton. Nekem kocsibeálló lesz így kialakítva felette. A beton elég, hogy átterheljen a műanyag akna felett az altalajra.

Regisztráció:
    2017.03.01.
    Összes hozzászólás
    5

Standard

köszi, lehet hogy ez lesz a vége.

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket