Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 4 ennyiből: 4

Téma: Mit kell újragondolni a klímakrízis kapcsán?

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,749

Standard Mit kell újragondolni a klímakrízis kapcsán?

Az építőipar egyike azoknak a területeknek, amik lassan reagálnak a környezeti változásokra. Viszont otthont nem 1-2 évre építünk magunknak, hanem jó esetben évtizedekre. Tehát már most el kell gondolkoznunk azon, mik azok a kihívások, amiknek 20 év múlva is meg kellene felelnie a házunknak.

Kinek mi a véleménye erről?

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard

Ez egy elég átfogó kérdés és nehéz téma.

Részenként lehet csak kibontani szerintem. Amit én gondolok, korábban is most is, hogy a nyarak egyre forróban lesznek, és ami még érdekesebb, hogy a hőhullámok lesznek durvábbak és gyakoribbak. A fűtési energia megtakarítás rovására az árnyékolás és a hűtés kérdése előtérbe. Szerintem.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    230

Standard

Amit nem hagynák ki az a felülethűtés lehetősége.
    Az üres telken még lehet árkolni-csövet fektetni,hosszú távon működtethető pici energiával.
    Persze ha a telek akkora mint a ház akkor nincs hova tenni a csöveket.

Regisztráció:
    2018.04.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    51

Standard

Ebben teljesen igazad van. Én is fontosnak tartottam. Ha alaposak akarunk lenni, akkor a szemléletben, a tervezésnél kell elindulni. A leghatékonyabb megoldás, a legnagyobb megtakarítás az el nem pazarolt energia. A tervezéskor kell azokra a műszaki megoldásokra koncentrálni, amik eleve csökkentik a hűtési energia szükségletet. Túlnyúló, a falakat is árnyékoló tetőszerkezet, átszellőztetett megoldások, világos, esetleg reflektív bevonatok a szerkezeteken. Ezek a a téli energianyerést sem akadályozzák jó tervezéssel. Életmód alakítása, nyárikonyha, kinti nyári főzési lehetőség kialakítása, kinti tusoló, ..
    A többi, aktív megoldás ezután jöhet. pl. passzív hűtés, vagy a az épületből elvont hővel HMV előállítás.

- - - Updated - - -

És amivel iszpnyú sokat lehet segíteni, ha van helyed, egy hatalmas, árnyas fákkal teli telek! Mondjuk vízparti, a Balatonnál!

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket