20. odal, összesen 20 oldal ElsőElső ... 10181920
Mutasd az eredményt ettől: 191 eddig: 199 ennyiből: 199

Téma: Padlófűtés

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Ez az 5-7 fokkal feljebb kell venni a betonhőmérsékletet a felületi hőmérséklethez képest kicsit félreérhető megfogalmazás. Ez nem azért van mert 2 cm fa szigeteli el a betont a fűtendő légtértől. Nyilván ez a szigetelés lassítja a betonból a hőátadást a levegő felé, de ez pusztán a reakcióidőt csökkenti, más jelentős hatása nincs. A keményfa hőszigetelése elég rossz kb. 0,15 ebből van 2cm a beton fölött, míg a beton alatt van pl. 20 cm polisztirol 0,036-os hőszigeteléssel, tehát nyilván nem fog megfordulni ezért a hőáramlás útja. Tehát a betonba a bekerült fűtőhő gyakorlatilag maradéktalanul a ház légterét fogja melegíteni, csak kicsit később mint ha kő lenne a beton fölött. Sokak használnak padlófűtést laminált parketta alatt, ráadásul nem is ragasztva hanem hagyományod 3mm-es polifoam alátéttel, na az se szigetel kevésbé mint 2 cm tömör fa.
    Szerintem egyértelmű Persze nem m indenkinek... Én pl. sokszor beleesek abba a hibába, hogy leírok valamit ami nekem egyértelmű, a sok idióta meg a lehető legnagyobb hülyeséget kihozza belőle

Akárhogy is állítod a beton és a felület között 5-7 fok különbség lesz, ennyi Fent nem lesz meleg, teljes felületen. Ez független a célhőmérséklettől, fűtési időktől, fajlagos teljesítménytől.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Igen pont fonott bambusz lenne nekünk is, 14-es. Mond mindenki mindent, de jól szigetelt házban szerintem még szinte senki nem alkalmazta. Szerencsére van kivétel
    15-19cm polisztirol van lent, 2cm oldalt dilatációnak, első sor téglában eps gyöngy, kívül 16 grafit eps (vagy xps még meglátjuk), akkor hova is tűnne a hő???
    A bambuszokat ragasztani szokás, de legutóbb egy kereskedő azt mondta kétszer is úsztatták (iszappapírral), és nincs vele gond..

- - - Updated - - -

Igen pont fonott bambusz lenne nekünk is, 14-es. Mond mindenki mindent, de jól szigetelt házban szerintem még szinte senki nem alkalmazta. Szerencsére van kivétel
    15-19cm polisztirol van lent, 2cm oldalt dilatációnak, első sor téglában eps gyöngy, kívül 16 grafit eps (vagy xps még meglátjuk), akkor hova is tűnne a hő???
    A bambuszokat ragasztani szokás, de legutóbb egy kereskedő azt mondta kétszer is úsztatták (iszappapírral), és nincs vele gond..

Regisztráció:
    2011.09.02.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Az első kettő svédpadló, telibe ragasztva (10-es fogazott vassal kenve!), a parafa csak terítve van (az kb 14mm). Mit is akartál kérdezni??
    A svédpadlód elemei fózoltak? Az illesztéseknél nem látszódik összeszáradás jele?

Nálunk most fognak parkettázni 14-es csaphornyossal, így egyelőre nem tudok beszámolni róla.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Gabor Mutasd a hozzászólást
    A svédpadlód elemei fózoltak? Az illesztéseknél nem látszódik összeszáradás jele?

Nálunk most fognak parkettázni 14-es csaphornyossal, így egyelőre nem tudok beszámolni róla.
    Úsztatják?
    Ragasztják?
    Csap hornyokat ragasztják?
    Padló fűtésed van?

Ma beszéltem egy parkettással aki szintén azt mondta hogy sima ügy a 14-es tömörfa padlófűtésre, telibe ragasztva pedig nem szabad megmoccanni az illesztéseknek..

- - - Updated - - -

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Gabor Mutasd a hozzászólást

Úsztatják?
    Ragasztják?
    Padló fűtésed van?

Ma beszéltem egy parkettással aki szintén azt mondta hogy sima ügy a 14-es tömörfa padlófűtésre, telibe ragasztva pedig nem szabad megmoccanni az illesztéseknek..

Regisztráció:
    2011.09.02.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Úsztatják?
    Ragasztják?
    Padló fűtésed van?

Telibe ragasztva kerül rá a betonra. Fogazott vassal keni a ragasztót.
    Igen, padlófűtés van (mennyezet is). A parkettás aki csinálja is azt mondta hogy jó ez így. A fürdőbe is ez kerül, na oda viszont már nem ajánlja, a padlófűtéstől függetlenül.

Regisztráció:
    2015.03.06.
    Összes hozzászólás
    36

Standard

Sziasztok,

vizes padlófűtésünk lesz/van, burkolás előtt kéne csinálni felfűtési jegyzőkönyvet. Kértem a burkolótól is,de még nem válaszolt, így kerestem a neten, kb 2 azok is nagyban hasonlót találtam:
    1 1. nap: felfűtve + 25 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ2
    2. nap: felfűtve + 35 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ
    3. nap: felfűtve + 45 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ
    4. nap: felfűtve + 55 °C-ra ill. előrelátható maximális előremenő hőmérsékletre â–ˇ
    5. naptól 15. napig: fűtve az előrelátható maximális előremenő hőmérséklettel, â–ˇ
    nincs éjszakai kikapcsolás
    16. nap: lecsökkentve + 45 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ
    17. nap: lecsökkentve + 35 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ
    18. nap: lecsökkentve + 25 °C előremenő hőmérsékletre, éjszakára kikapcsolás â–ˇ

Ez számomra nagy butaságnak tűnik, főként egy passzív/közeli/ házban:
    Most nyáron a max előremenővel 10 napig _folyamatosan_ fűtöm 40-50 fok lesz a házban, még nyitott ablakok mellett is.

Soha semmilyen körülmény közepette nem fog 10 napig éjjel-nappal menni a fűtés maximumon, ez elképzelhetetlen a mi szigetelésünk mellett.

55 C-os előremenő ma már radiátoros fűtés esetén is sok, egyébként.

Mi a tapasztalatotok, ki csinált ilyen jegyzőkönyvet és milyen max előremenővel, hány napon át?
    Gépész tervünkből:
    "A fűtési rendszer 40/33°C hőmérsékletű meleg víz fűtés."

Előre is köszönöm,
    Tamás

Regisztráció:
    2016.06.24.
    Összes hozzászólás
    4

Standard

Sziasztok,

Vizes alapú padlófőtést szeretnék, de annyi márka van a piacon, hogy nem tudom melyiket is válasszam. Segitséget tudnátok adni milyen irányba mozduljak el.

Köszi,

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Nezzel Rehaut arrol jot irtak.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

maincor, henco

20. odal, összesen 20 oldal ElsőElső ... 10181920

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket