36. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 26343536373846 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 351 eddig: 360 ennyiből: 476

Téma: Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Szia hargergo
    Az üres cellákhoz egyenlőre nem találtam olyan árakat, ami megbízható lenne, gondoltam hátha gyorsabban kapok itt naprakész infókat. Szeretném minden járulkos költséget is figyelembe véve összehasonlítani a falazatok kivitelezési költségét. Azért ennyi a négyzetméter, mert egy 35-40 m2 alapterületű házat tervezünk építeni első ütemben.

Regisztráció:
    2011.01.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Ismered ezt a kalkulátort? Egy cég árait lehet megnézni, talán az arányokat tükrözi.

http://www.csaladihaztervezes.hu/kal...zet-kalkulator

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Porotherm 30-ra 2800Ft/m2 árat tudok, nyílván ugyanennyi más márkás 30-as téglára is. Belső oldalfal vakolás 1350ft/m2, anyag kb. 250-500 Ft/m2 (helyszinen kevert, zsákos)
    Én úgy hallottam, hogy ezek olyan árak, amiért kaphatsz valamennyi számlát.
    A táblázatodban a Silkát 1500ft-ért rakják, én ebbe nem vagyok biztos. Ha kis házról (keskeny) van szó lehetséges, hogy Silkánál erősítő vbeton fal is kellhet a sarkoknál, míg 30-as téglából nem kell. Ez statikai kérdés, statikus dönti el. Nálunk, ha 20-as falból építkezek, kellett volna erősítés (plusz költség), 30-as falból meg nem. Láthatod, hogy sok tényező lehet, amit egy táblázat nem mutat meg. Amíg a témát jól átrágva az építésszel/statikussal nem teszed meg, addig hibás képet fogsz látni a költségekről.
    Cellolóz szigeteléssel foglalkozók árai fent vannak a neten, szerintem azt veheted alapul. Viszont, ha födém szigetelésre kell, akkor érdemes átgondolni az önerős kivitelezést is.

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Igen ismerem köszönöm, de az eddigi számításaim alapján annyira pontatlan, hogy pont azt nem tudom meg belőle, amire kíváncsi vagyok. Másrészt fogalmam sincs mikori árakkal számol. Köszönöm a tippet!

- - - Updated - - -

Köszönöm az infókat Gergő! Mindenképpen hasznosak lesznek! Én is hallottam már a vb pillér erősítésről, de ha jók az infóim, akkor csak 6 m-es fesztáv felett szükséges, mindenesetre ezt valóban egyeztetnem kell még a statikussal. Egyenlőre próbálok kicsit előre gondolkodni, hogy ne teljesen felkészületlenül álljunk neki az építkezésnek ill. egy nagyságrendi előkalkulációt akarok összehozni. A cellulóz szigetelés homlokzatban és tetősíkban lesz a tervek szerint, ezért sajnos az önerős kivitelezést nem tudjuk megoldani. A táblázat minden árában nem vagyok biztos, épp ezért örülök az építő jellegű hozzászólásaitoknak, mindenből csak tanulok! Ennek még utánajárok!

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Frissítettem a táblázatot az eddigieknek megfelelően. A falazási munkadíjak oszlop továbbra is nagyon hiányos. Remélem a többi adat reálisra sikerült.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Falazatok összehasonlítása_#2.jpg  

Regisztráció:
    2011.10.14.
    Lakóhely
    Veszprém
    Összes hozzászólás
    134

Standard

Szia William!

Jól látom, hogy komplett falazatot tervezel?

Van még több ezer forintnyi hiány a táblázatban. A cellulóz szigetelést tartó fa szerkezet és a külső, valamilyen burkolás.

Üdv: Pali

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Szerintem a különböző fajta falak munkadíja között nagy különbség nincs, főleg kis mennyiségnél 8. Ne is bonyolítsd a dolgokat, ha pl. neked fontos a kis falvastagság, a jó hőtároló képesség akkor silka. A Porotherm 20-at én elfelejteném.
    Miért ragaszkodsz a cellulózhoz?
    Új ház építés vagy bővítés lenne?

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Szia Pali!
    Teljesen igazad van és tudom, hogy ezek még hiányoznak a táblázatból viszont ez mindegyik falazattípus esetén közel ugyanannyiba fog kerülni. A faanyagok árával még nem foglalkoztam, ezért nem akartam üresen beletenni. Az előtétfal pedig valószínűleg 12 cm-es bontott kisméretű téglafal lesz.

- - - Updated - - -

Gergő!

Új ház építés lesz. A cellulóz számomra hézagmentes bedolgozás miatt szimpatikus főleg és természetes anyag. Nem vagyok elvakult ez ügyben, de jelenleg itt tartunk. A kis alapterület miatt mindenképpen fontos a falvastagság, alapvetően én is a silka párti vagyok, de meg akarom győzni magam, hogy tényleg ez a legoptimálisabb választás.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

Szia William!

Egy építőanyagot kihagytál a táblázatból ez pedig a vasbeton. Ha a legjobbat akarod, akkor szerintem az alábbi sorrendben vannak a különböző építőanyagok a minőséget tekintve. 1, monolit vasbetonfal vagy zsalukő betonnal kiöntve 15-20 cm vastagságban, 2 silka, 3. kisméretű tömör tégla, 4 B30, 5 az összes vázkerámia 6. ytong
    Én most silkából építkezek, de most már látom a hátrányát. Mivel nem nagy házad lesz, ezért költségben túl nagy különbség nem lesz, viszont komfortban igen.

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ksisek Mutasd a hozzászólást
    Szia William!

Egy építőanyagot kihagytál a táblázatból ez pedig a vasbeton. Ha a legjobbat akarod, akkor szerintem az alábbi sorrendben vannak a különböző építőanyagok a minőséget tekintve. 1, monolit vasbetonfal vagy zsalukő betonnal kiöntve 15-20 cm vastagságban, 2 silka, 3. kisméretű tömör tégla, 4 B30, 5 az összes vázkerámia 6. ytong
    Én most silkából építkezek, de most már látom a hátrányát. Mivel nem nagy házad lesz, ezért költségben túl nagy különbség nem lesz, viszont komfortban igen.
    Szia ksisek!

Milyen hátrányra gondolsz? Erre nagyon kíváncsi vagyok.

36. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 26343536373846 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket