3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 63

Téma: Székesfehérvár, Energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Gyurma Mutasd a hozzászólást
    A napokban elkezdtünk gondolkodni a fix ablakokban is. Sok szempontból előnyösebbek, mint a nyithatók, de nagyon tartok tőle. Nem mint ha most nagyon nyitogatnánk az ablakokat, de elég furcsa lehet. Vélemények? Pro és kontra?

Szerintem helységenként egy, max. két nyitható ablak elég. Nálunk így lesz! Nagyon sokat lehet vele spórolni és több fényt is enged be. Meg lehet szokni, bár takarítani pl. kivülről kell! De szerintem a számlán szereplő összegek különbsége kárpótol majd a pár apróbb hátrányával szemben.
    Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

Gyurma Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Csben Mutasd a hozzászólást
    Szerintem helységenként egy, max. két nyitható ablak elég. Nálunk így lesz! Nagyon sokat lehet vele spórolni és több fényt is enged be. Meg lehet szokni, bár takarítani pl. kivülről kell! De szerintem a számlán szereplő összegek különbsége kárpótol majd a pár apróbb hátrányával szemben.
    Na igen ám, de nekem mindhárom szobában csak egy-egy nyílászáró van.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Én arra törekedtem, hogy kevesebb de nagyobb ablakok legyenek. Így jóval olcsóbb az ablak és a redőny, jobb a benapozás.

Ha egy szobában csak 1 ablak van, pl. 180x130 akkor abból 60-as nyitható, 120-as fix rész lesz.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Na persze oda én se raknék fixet. Bár attól függ mekkorák az ablakok. Nálam 120X150-es lesz úgy megosztva, hogy fix és nyitható.
    Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

Gyurma Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Én arra törekedtem, hogy kevesebb de nagyobb ablakok legyenek. Így jóval olcsóbb az ablak és a redőny, jobb a benapozás.

Ha egy szobában csak 1 ablak van, pl. 180x130 akkor abból 60-as nyitható, 120-as fix rész lesz.
    Nálam két szobában 150*175 ablakok lesznek, ezeket 3 rétegű üveggel egyszárnyú nyílóban (de még bukóban sem) vállalják. Az ár és jobb szigetelés mellett leginkább az egybefüggő üvegfelület látványa miatt gondolkodunk a fixben.

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Nálam két szobában 150*175 ablakok lesznek, ezeket 3 rétegű üveggel egyszárnyú nyílóban (de még bukóban sem) vállalják. Az ár és jobb szigetelés mellett leginkább az egybefüggő üvegfelület látványa miatt gondolkodunk a fixben.
    Hálószoba? Mert oda én nem tennék ekkora üvegfelületet, csak nappaliba. Főleg, ha csak ez az egy ablaka van a helységnek. Nyitható ablak szerintem helységenként egy feltétlenül kell. Lehet bármi, leáll a folyamatos szellőzés hosszabb időre, vagy ne adj isten valami miatt ellepi a házat a füst és kereszthuzatot kell csinálni. stb.

Gyurma Vendég

Standard

Hálószoba? Mert oda én nem tennék ekkora üvegfelületet, csak nappaliba. Főleg, ha csak ez az egy ablaka van a helységnek. Nyitható ablak szerintem helységenként egy feltétlenül kell. Lehet bármi, leáll a folyamatos szellőzés hosszabb időre, vagy ne adj isten valami miatt ellepi a házat a füst és kereszthuzatot kell csinálni. stb.
    Hálószoba mind a három. Sokkal kisebbet nem lehetett volna több okból is. Egyrészt van rá valami előírás, hogy lakószobában az alapterület-nyílászáró aránya mennyi lehet minimum. Másrészt egy szoba kivételével muszáj volt a tájolás miatt is, különben kevés lett volna a déli ablakfelület.
    Az utolsó mondatodban leírtak miatt borsózik a hátam attól, hogy fix legyen. A szellőzés még talán elmenne a többi helység ablakain át, de füst esetén törjem ki az üveget? Végül is az is lehet megoldás.

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Hálószoba mind a három. Sokkal kisebbet nem lehetett volna több okból is. Egyrészt van rá valami előírás, hogy lakószobában az alapterület-nyílászáró aránya mennyi lehet minimum. Másrészt egy szoba kivételével muszáj volt a tájolás miatt is, különben kevés lett volna a déli ablakfelület.
    Az utolsó mondatodban leírtak miatt borsózik a hátam attól, hogy fix legyen. A szellőzés még talán elmenne a többi helység ablakain át, de füst esetén törjem ki az üveget? Végül is az is lehet megoldás.
    Megoldás, csak drága és balesetveszélyes! Szerintem oszd meg ezeket az ablakokat fix és nyitható szárnyra. Akár 1/3 nyitható, 2/3 fix.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Megoldás, csak drága és balesetveszélyes! Szerintem oszd meg ezeket az ablakokat fix és nyitható szárnyra. Akár 1/3 nyitható, 2/3 fix.
    Praktikus megoldás, de szerintem optikailag nem szép. A fix ablak csak egy tok, benne az üveg, a nyiló-bukó szerkezetek viszont szárnyat is tartalmaznak. Arra akarok utalni, hogy ott lenne egy ugrás az üveg szélességében. Ha ez nem zavaró, akkor természetesen járható út, akár függőleges osztásban is (alul a fix elem, és felül pl. egy 30-as magasságú bukó).

Gyurma Vendég

Standard

Ha már nyitható lesz, akkor kétszárnyú bukó-nyíló. Igaza van Andreasnak a küllemet illetőleg. Láttam már ilyen megoldást, de őszintén én magamnak nem csinálnék.
    Tényleg! 2 rétegű üvegezésnek mi a legjobb U értéke. Nem emlékszem, hogy láttam volna 1.0-nál jobbat, pedig talán megoldható lenne. 0.8-al már kibékülnék. Van ilyen?

3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket