21. odal, összesen 25 oldal ElsőElső ... 111920212223 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 201 eddig: 210 ennyiből: 249

Téma: Elektromos padlófűtés

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bismarck Mutasd a hozzászólást
    Lesz egy termosztát, ami két egymás melletti szoba fűtőkábelét vezérelné. A tervem az, hogy nem ajtón keresztül menne át a kábel, hanem csak kifúrom a válaszfalat a vasháló szintjén és ott átvezetem a kábelt folytatólagosan a szomszéd szobába. Van ilyen megoldással kapcsolatban tapasztalata valakinek?
    Az a két betontömeg a két szobában ugye külön fog mozogni. Nem mondom, hogy eltépi a fűtőkábelt, de én nem vinném így át. Ha mégis, akkor legalább nem a falra merőlegesen, hanem hagynék neki mozgásteret. Amúgy nincs vele tapasztalatom, csak a józan paraszti logika alapján mondom...
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2015.09.13.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Vezérelt áram esetén különösen javaslom hogy kábelezd alá az egész helyiséget. Azáltal hogy a teljes felületet fűtöd, egyenletesebb lesz a hő eloszlása, és alacsonyabb lehet a max. padló hőmérséklet. Gondolom azért vezérelt esetén is tervezel padlóhőmérőt, ami ha bizonyos hőfokot elér, kikapcsol a rendszer.
    A képlet amit fent írtam, egy téglalap alakú helyiséghez való, azzal számol hogy 15-15 centit elhagysz a fal mellett, és 15cm-enként fekteted a kábelt. Kapsz egy értéket a képlet alapján, végiggondolod hol lesz beépített bútor, oda alá én félig bevezettem. Ezt saccolni tudod hány méter, levonod a kapott számból így kijön a végeredmény. Megnézed mely hosszok esnek közel a kínálatban. Pár méter különbség nem számít, azt a fal mellett el tudod még vezetni.
    Fürdőben esetleg mehet sűrűbben mint 15cm.

Ami kérdés még, az ágy / ágynemű tartó beépített bútornak számít-e Attól függ, mennyi hely van hogy kiszellőzzön, és milyen meleg a padló..
    Köszönöm! Természetesen lesz padlóhőmérő is, a bútorok alatt pedig marad elég hely a kiszellőzéshez (min 15cm), kivéve a gardróbos beépített szekrényt.

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: imargl Mutasd a hozzászólást
    Egy alacsony energiás háznál mindig dilemmát fog okozni a fektetési távolság, mivel olyan alacsony a fűtési szükséglet, hogy nem tudsz optimálisan választani (~15cm-es fektetéssel elegendő teljesítményt).
    Én 18-ast raktam le és úgy, hogy addig emeltem a teljesítményt, amíg nagyjából a 15-20cm kijött, kitakarva azokat a részeket, ahol bútor, stb van. Ez ad rugalmasságot a fűtés terén és talán a 18as kábel is strababíróbb (ha lehet ezt egy drót esetében mondani). A vezérlés meg megoldja, hogy mikor mennyit menjen. Hátránya, hogy több Amper kellett (de amúgy is bővítettünk), viszont rövidebb idő alatt leadja a szükséges teljesítményt és ez vezérelt áram esetén a nappali időszakban még jól is jöhet.

Alapvetően, ahogy Jaccso is írta, nem bonyolult kiszámolni (halgass rá, nekem is sokat segített ), de ha segítség átküldöm a táblázatomat, ami alapján a különböző lehetőségeket számoltam.
    Nagyon megköszönném, ha átküldenéd a táblázatot.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Az a két betontömeg a két szobában ugye külön fog mozogni. Nem mondom, hogy eltépi a fűtőkábelt, de én nem vinném így át. Ha mégis, akkor legalább nem a falra merőlegesen, hanem hagynék neki mozgásteret. Amúgy nincs vele tapasztalatom, csak a józan paraszti logika alapján mondom...
    Több helyen van nálunk is, ahol 1) a fűtőkábel több helységet fűt 2) egy helységet feloszt dilettáció, amin a kábel átmegy.
    Alapvetően a kábelt lazán kötöd (legalábbis mi így csináltuk, hogy mozogjon a kötöző alatt és ne feszüljön), remélhetőleg nem fog annyit mozogni a beton (főleg behálózva), hogy ez gond legyen. Legalábbis nagyon remélem
    Amire figyelnék, hogy ne legyen olyan lehetőség, hogy túlmelegedjen, hiszen nem a hidegvéget viszed át a falon, ha jól értem, hanem a fűtőkábelt.

Az lehet még komfort szinten probléma, ha a két szoba nem egyforma méretű, tájolású, esetleg az egyik több felülettel érintkezik a külvilággal - mert a hőmérsékletet csak összeségében tudod szabályozni. Ha ki van számolva a pontos hőigény, akkor talán ki lehet sakkozni és játszani a kábelhosszal, fektetési távolsággal, hogy megfelelő teljesítményt adjon le. De az már nem tudod megcsinálni, hogy ha az egyik szobában fáznak csak, akkor a másikat ne melegítsd. Persze ez sem gond, ha nagyjából ugyanakkora hőfok kell és nem az a helyzet van, hogy az egyik a szülői háló, a másik babaszoba.

Regisztráció:
    2016.02.29.
    Összes hozzászólás
    2

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    ... ha vezérelt olcsó áramról akarsz fűteni akkor hárommal megszorozva ezt
    (tehát ha a ház maximális fűtési hőigénye 3 Kw akkor 9 Kw fűtőkábel kell ha vezérelt (éjszakai áramról) de csak 3 Kw ha nappali áramról akarod működtetni...
    sziasztok,
    több helyen szóbakerült, hogy 3-szoros teljesítmény kell hőtárolós fűtőkábelhez, ha vezérelt áramról üzemeltetnénk

ezt nem lehet megoldani egy áramváltóval?
    (vezérelt díjas áramot enged át, ha van / amúgy meg normál díjasat)

köszi

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

De, meg lehet, csak nincs sok értelme.
    A kábel potom pénz, a vezérelt áram meg napi 5-8 alkalommal kapcsol be 1-2 órákra, a kieső időszakokat meg simán kihúzod a betárolt hőmennyiségből.
    Akkor minek használnál dupla áron normál tarifás áramot...
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Gondolkodtam én is ezen, de sok értelmét nem lĂ*tom ha jó a kabelezes.
    Illetve nem vagyok benne biztos hogy legális.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

nem úgy van hogy a vezérelt csak napi 6-8 órát megy?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

közben megnéztem: minimum napi 8 órát.
    Bármit is jelentsen ez.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

8<=x<=24
    Mi mást jelentene?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    nem úgy van hogy a vezérelt csak napi 6-8 órát megy?
    Itt minimum 8 óra a rendelkezésre álló idő de napközben is adnak plusz időt mégpedig 15 perces időket illetve annak a többszörösét.Megkérdeztem a villanyszerelőt ,hogy van ez .Válasz:
    A szolgáltató "megsaccolja" a leendő fogyasztást előre. Negyedórás lekötésekben veszi az áramot előre rendelve x idővel ha keveset rendelt a pluszt amit azonnal kell venni sokért adják így rátart valamennyivel és,hogy ne maradjon meg a plusz azt kiadja napközben vezéreltnek így ha valakinél emiatt fogyasztás keletkezik akkor ő már nem bukta el az előre "kifizetett" kw-okat. Ezért néha elég sok időt megy nappal is a vezérelt de ha elsaccolta a fogyasztást és nincs + keret akkor szigorúan éjszaka úgyhogy csak ezzel lehet számolni. Remélem érthető és jó is amit írtam.

21. odal, összesen 25 oldal ElsőElső ... 111920212223 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket