25. odal, összesen 25 oldal ElsőElső ... 15232425
Mutasd az eredményt ettől: 241 eddig: 249 ennyiből: 249

Téma: Elektromos padlófűtés

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,747

Standard

Hogy mit hoz a jövő, csak azon múlik, mennyire gyorsan érnek el eredményeket a kutatások a villamos energia tárolhatósága terén. Sok német energetikai szakember szerint 2050-re a villamos energia lesz az egyeduralkodó a gépészetben és a közlekedésben is. A tendencia kétségkívül ebbe az irányba mutat, még ha vannak is kockázatai. Lehetnek tudományos áttörrések, amik akár fel is gyorsíthatják ezt a folyamatot, pl. a fúziós reaktorok terén. A napelemek hatékonysága is folyamatosan növekszi, az áruk pedig csökken, az akkumulátor technológia is dinamikusan fejlődik, de még hiányzik az igazi áttörés, ami végleg kiüti a fosszilis alapú energiahordozókat a piacról.

A jelenlegi tanúsítványos rendszer nevetséges, nem csak ezen a téren. A múlt héten voltam a Steico-nál (az egyik legnagyobb német építőipari faanyagokat gyártó cég), ahol megint arra panaszkodtak, hogy minden gyakorlati tapasztalat ellenére nem kapnak jobb tűzbiztonsági tanúsítványt a farost alapú szigetelésekre. Még mindig az EPS számít a topnak, holott a tűzoltók gyakorlati tapasztalatai szerint a legproblémásabb anyag: ugyan nem ég, de úgy olvad, hogy ezzel végigfut a tűz akár egy egész homlokzaton, és a felszabaduló mérgező gázok okozzák a legtöbb halálesetet. Ezzel szemben a fagyapot kifejezetten tűzgátló, az egyetlen hőszigetelés, ami intenzív hőhatások esetén sem ég át.

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    189

Standard

Csak hogy az EPS es fagyapot ( kőzetgyapot ) lambdaja ugyanaz , de viszont az EPS ara fele annyi mint a fagyapotnak ( kőzetgyapotnak )

Regisztráció:
    2017.09.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    4

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: kids Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok! nekem konkrét tapasztalatom van. Az éves fogyasztás 127e Ft volt. Korábban bentlakás nélkül is van csak fűtési fogyasztás. Kicsi, jól szigetelt 64m2-es hasznos alapterületű ház. Caleo fűtőfilm a burkolatok alatt, járólapok alatt fűtőkábel. PHPP nem készült, de az átlagnál jobbnak tartom a házat. Kompakt, téglalap alap, 40-es isoshell falak, a rendszerben a kávába ültethető középkategóriás 3 rétegű ablakok, 20 cmEPS a padlóban, 40cm kőzetgyapot a födémben. Hőhidak ésszerűségig minimalizálva. Ilyen kicsi házban sok helyet venne el a gépészt is. A 127 e ben a teljes villamos fogyasztás benne van Bojler, indukciós tűzhely, sütő, stb. 3 főre.
    kellemesen langyos a padló, nincs zaj, nincs karbantartási költség, nem kell aggódni, meddig és a bonyolult gépészet. Azt, hogy az üzemeltetés sok, vagy kevés, mindenki döntse el maga, szerintem kis fogyasztásnál ez egy jó alternatíva. nagy alapterületnél háznál, vagy nagy fogyasztásnál biztosan nem. Napelem telepítés miatt mértem az évet, de lehet, hogy azt sem teszek fel, várok még vele. Klímán még gondolkodom, részben a hűtés miatt megtérülhet.

- - - Updated - - -

És amit elfelejtettem, hogy simán kiadják a lakhatásit a villamos padlófűtéssel! "E" lett az épület. Ennyit az egész hatósági rendszerről. Napelemmel A++ lett volna a besorolás. Kb. ennyit is ér a szakvélemény.
    És azt még lefelejtettem, hogy nemsokára indul a szellőztető berendezés, eddig nélküle ment az év és fázósak is vagyunk 23 C az alap, estére szoktuk 20-ra beejteni a hőmérsékletet, már ha lecsökken addig.

- - - Updated - - -

Mivel alig van hőtároló tömeg, gyors fűtést szerettem volna. Amiben még látok lehetőséget, az az automatizálás és az időzítés fejlesztése. Ha nem vagyunk otthon, ne menjen a fűtés, elég előtte kb. 30 perccel indítani. Szerintem ebben van még 10-20% lehetőség. A napelemes beruházással szerintem simán gazdaságos, de most várok még a napelemmel. A hazai energiapolitika.... adóztatás....
    Kicsit olyannak látom ezt, mint a kocsiknál a dízel, benzin elektromos autózás. Ha valaki sokat megy, sok energia kell, akkor a diesel fogyasztásbeli előnye verhetetlen. Ha nem kell sok energia, nincs sok fogyasztás, akkor egy szög egyszerű szívó benzines magasabb fogyasztás és kisebb csillogás mellett gazdaságilag ésszerűbb, Legkisebb beruházás, nincsenek kockázatok és garantáltan cserélendő alkatrészek. A hazai villanyautózás jelenleg szűk szegmensű és szerintem gazdaságilag a meg nem térülő kategóriában van, pedig sok helyen most még ingyenes a töltés. És a Li akku lassan, de biztosan fárad. csak az akár 100-200% többlet befektetés nem jön vissza.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    226

Standard

Én villannyal fűtök a ház nettó kb 103 m2,vizes padlófűtés 1000l puffer fűtőpatronokkal éjszakai áram. A tavalyi szezon 130.000 ft-ba került. folyamatos 23 fok.Most van a harmadik szezon meghibásodás nincs.Volna lehetőségem ingyen fára vagy gázlekötésre de a költségeket számolva nem éri meg.Napelem van tervben,csak más nagy fogyasztók is vannak azok kiváltására pedig elég nagy rendszer kellene
    bekerülne vagy 27 misibe most megy az agyalás rajta.
    https://passziv.net/showthread.php?t=575

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: kids Mutasd a hozzászólást
    És azt még lefelejtettem, hogy nemsokára indul a szellőztető berendezés, eddig nélküle ment az év és fázósak is vagyunk 23 C az alap, estére szoktuk 20-ra beejteni a hőmérsékletet, már ha lecsökken addig.

- - - Updated - - -

Mivel alig van hőtároló tömeg, gyors fűtést szerettem volna. Amiben még látok lehetőséget, az az automatizálás és az időzítés fejlesztése. Ha nem vagyunk otthon, ne menjen a fűtés, elég előtte kb. 30 perccel indítani. Szerintem ebben van még 10-20% lehetőség. A napelemes beruházással szerintem simán gazdaságos, de most várok még a napelemmel. A hazai energiapolitika.... adóztatás....
    Kicsit olyannak látom ezt, mint a kocsiknál a dízel, benzin elektromos autózás. Ha valaki sokat megy, sok energia kell, akkor a diesel fogyasztásbeli előnye verhetetlen. Ha nem kell sok energia, nincs sok fogyasztás, akkor egy szög egyszerű szívó benzines magasabb fogyasztás és kisebb csillogás mellett gazdaságilag ésszerűbb, Legkisebb beruházás, nincsenek kockázatok és garantáltan cserélendő alkatrészek. A hazai villanyautózás jelenleg szűk szegmensű és szerintem gazdaságilag a meg nem térülő kategóriában van, pedig sok helyen most még ingyenes a töltés. És a Li akku lassan, de biztosan fárad. csak az akár 100-200% többlet befektetés nem jön vissza.
    A számok szerintem magukért beszélnek, de volna pár kérdésem:
    Írtad az isoshell falakat. Ha jól tudom ezek eléggé légtömörek. A padlófűtés miatt (mivel ezek elvileg max 40 fokos felületet adnak) nem alakul ki olyan levegő cirkuláció ami átmozgatná a helységek levegőjét. (ez csak elmélet) Tapasztaltál párásodást, vagy mértetek-e páratartalmat a házban és van-e erről adatod? Azért kérdezem ezt, mert más fórumokon szoktak ilyen (látszólag logikus) rémisztgetéssel érvelni. Nyílván egy "hőhíd mentes" épületben nem csapódik le a pára a csomópontokon, vagy a fűtőfelületektől messzebb, de akkor hova lesz, ha a ház légtömör? Vagy talán ezért kell a szellőztető?

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Én villannyal fűtök a ház nettó kb 103 m2,vizes padlófűtés 1000l puffer fűtőpatronokkal éjszakai áram. A tavalyi szezon 130.000 ft-ba került. folyamatos 23 fok.Most van a harmadik szezon meghibásodás nincs.Volna lehetőségem ingyen fára vagy gázlekötésre de a költségeket számolva nem éri meg.Napelem van tervben,csak más nagy fogyasztók is vannak azok kiváltására pedig elég nagy rendszer kellene
    bekerülne vagy 27 misibe most megy az agyalás rajta.
    https://passziv.net/showthread.php?t=575
    Mekkora helységet alakítottatok ki végül a gépészetnek?
    "27misi" napelemre?! Gyárat üzemeltettek otthon, vagy ti is bitcoin bányászatba fogtatok? Ez hány KW-os rendszert jelent? Csak a hűtés-fűtés-víz kiváltására esetleg van már kalkulációd?

Regisztráció:
    2017.09.27.
    Lakóhely
    Tata
    Összes hozzászólás
    4

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Kubus Mutasd a hozzászólást
    A számok szerintem magukért beszélnek, de volna pár kérdésem:
    Írtad az isoshell falakat. Ha jól tudom ezek eléggé légtömörek. A padlófűtés miatt (mivel ezek elvileg max 40 fokos felületet adnak) nem alakul ki olyan levegő cirkuláció ami átmozgatná a helységek levegőjét. (ez csak elmélet) Tapasztaltál párásodást, vagy mértetek-e páratartalmat a házban és van-e erről adatod? Azért kérdezem ezt, mert más fórumokon szoktak ilyen (látszólag logikus) rémisztgetéssel érvelni. Nyílván egy "hőhíd mentes" épületben nem csapódik le a pára a csomópontokon, vagy a fűtőfelületektől messzebb, de akkor hova lesz, ha a ház légtömör? Vagy talán ezért kell a szellőztető?
    Az egész felületen ki lett alakítva a fűtés. pont azért lett fűtőfilm, mert így alacsony teljesítményen mehet az egész és nem alakulnak ki lokális melegebb helyek, ha csak kábellel van megoldva, észrevehetőbb lett volna. Kis házban ez sem lenne gond, de nincs ilyen. A fűtés nem egyszerre indul el, hanem szektoronként kapcsolgat ki be a termosztátok jele alapján. Azt lehet csak néha észrevenni, hogy a kanapé alól melegebb levegő száll fel :-) Máshol nem érezni, hogy mikor megy a fűtés. A szellőztetés most fért bele a keretbe, de költözni meg kellett. Van is párásodás és a 4 külső fali sarokban lett egy kis penész is, mikor a nagy hidegek voltak. de az szerintem a hanyag kivitelezés miatt van, mert ezeken a helyeken nedvesedik a gyapot is. Majd tavasszal kibontom. A többi helyen semmi gond. és amit nagy hátránynak említenek néha, szerintem ebben a rendszerben előny, hogy nem 'húznak' a falak, egyforma a belső hőmérséklet. Szellőztető minden házba kell. Nem csak a komfort, hanem az általános levegőminőség miatt.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    226

Standard

Kertészet van és hozzá 600m2 hűtőház,nyelik a kilowattokat.Olyan 4 misi az éves számla arra kellene napelem park de még gondolkodunk,jó lenne valami pályázat rá.
    A gépház 10-12 m2 de ott van a hidrofor,vízlágyító,puffer tartály,mosógép,szellőztető és még polcok.
    Harmadik téli szezon van penész sehol,egyenletes hőmérséklet.A falak mellett érződik,hogy ház felújítás volt így nincs hőhíd megszakítás.
    Másik háznál van egy sor ytong start (piszkosul drágálltuk) ott nincs érezhető hőkülönbség a padlón.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,148

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Kertészet van és hozzá 600m2 hűtőház,nyelik a kilowattokat.Olyan 4 misi az éves számla arra kellene napelem park de még gondolkodunk,jó lenne valami pályázat rá.
    Van pályázat, kamatmentes hitel formájában hosszú távra (MFB). Van kapcsolatom, tudok segíteni.

25. odal, összesen 25 oldal ElsőElső ... 15232425

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket